Ruszyła Szlachetna Paczka

W tym roku w Jastrzębiu-Zdroju będzie można wesprzeć 45 rodzin.

Baza rodzin XXI edycji Szlachetnej Paczki zostanie otwarta 13 listopada. Jak podkreślają organizatorzy, podobnie jak w ubiegłym roku projekt przebiega w cieniu koronawirusa, co utrudniało rekrutację wolontariuszy. Jest ich 8, a ich teren obejmuje nie tylko Jastrzębie ale też Pawłowice, Pielgrzymowice, Warszowice i Golasowice.

– Na ten moment potrzebujemy i szukamy firm, zakładów produkcyjnych i osób prywatnych, które mogłyby nas wspomóc np. zakupem żywności trwałej, środków czystości oraz słodyczy dla najmłodszych. Poszukujemy także barów, restauracji czy knajp, które wspomogły by nas ciepłym posiłkiem w tzw. Weekend Cudów czyli w dniach 11-12 grudzień. Wolontariusze w te 2 dni od rana do wieczora muszą dostarczyć do rodzin kilkadziesiąt paczek. Ciepły posiłek byłby dużym wsparciem – mówi Ewa Kamińska-Kaźmierczak, lokalna liderka Szlachetnej Paczki.

Chcesz pomóc? Zadzwoń pod numer: 502247290 lub wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.