Nowe rondo przejezdne już za kilka dni!

Rondo zostanie otwarte 15 listopada.

To wiadomość, na którą czekali jastrzębscy kierowcy. Już za kilka dni nastąpi odblokowanie ruchu na nowym rondzie na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Granicznej.

– Roboty postępują zgodnie z planem, dlatego już teraz możemy otworzyć rondo. Będzie przejezdne 15 listopada. Upłynnienie ruchu w mieście jest tu priorytetem – komentuje Roman Foksowicz, zastępca prezydenta.

Przypomnijmy, że rondo ma średnicę aż 28 metrów, co czyni je jednym z największych w mieście. Będzie to równocześnie pierwsze w Jastrzębiu-Zdroju rondo turbinowe. Oznacza to taką konstrukcję, która automatycznie naprowadza kierowcę na odpowiedni zjazd z ronda – nie można po nim jeździć na około, lecz wymusza ono zjazd, zapewniając płynniejszy ruch pojazdów.

Pozostała część inwestycji, czyli budowa wiaduktu, ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. Cały koszt to niemal 18 milionów 370 tysięcy złotych, jednak tylko połowa tej kwoty wydana zostanie z budżetu miasta. Druga część zostanie pokryta przez Fundusz Dróg Samorządowych.

Autobusy komunikacji miejskiej wrócą na dotychczasowe trasy w poniedziałek 15 listopada. Trzy najważniejsze zmiany to przywrócenie rozkładu jazdy sprzed zamknięcia drogi, zniesienie tymczasowej linii G10 kursującej z Dworca Arki Bożka do ronda przy I Liceum Ogólnokształcącym, a także „powrót” przeniesionego przystanku pod Urząd Miasta.   

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.