O Tonym Haliku w bibliotece

16 listopada o 17.00 odbędzie się spotkanie z pisarzem Mirosławem Wlekłym poświęcone postaci wybitnego podróżnika, dziennikarza, operatora filmowego, autora programów podróżniczych i znakomitego gawędziarza, Tonego Halika.

Młodzi słuchacze poznają fascynującą biografię bohatera, dowiedzą się w jaki sposób młody Mieczysław Antoni z żołnierza II wojny przeistoczył się w słynnego obieżyświata, wnikliwego obserwatora i rejestratora kultur pierwotnych, penetrującego wspólnie z Elżbietą Dzikowską najmniej znane regiony świata. Owocami tych podróży były znane i popularne programy telewizyjne, jeszcze niedawno chętnie oglądane przez telewidzów: „Tam, gdzie pieprz rośnie”, „Pieprz i wanilia”.  

Autor biografii Halika czy trenera Kazimierza Górskiego opowie także o procesie tworzenia książek poświęconych wybitnym postaciom, zbieraniu materiałów, wywiadom z bliskimi, szukaniu  nieznanych epizodów z życia znanych ludzi.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Mirosławem Wlekłym.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.