Jastrzębscy Policjanci Sprawdzają Czy Mieszkańcy Przestrzegają Przepisów

Aktualne obostrzenia w dalszym ciągu zobowiązują nas do zakrywania ust i nosa między innymi w środkach komunikacji miejskiej. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które zapominają o tym, że epidemia Covid-19 nadal trwa. Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo policjanci prewencji w ostatnim okresie ze szczególnym uwzględnieniem kontrolowali środki transportu zbiorowego. Wszystko po to, aby zweryfikować czy podróżujący przestrzegają przepisów.

Jastrzębscy policjanci systematycznie kontrolują placówki handlowe i środki transportu publicznego zwracając uwagę osobom, które nie przestrzegają obowiązku zakrywania ust i nosa. Jesienna pogoda sprzyja wielu infekcjom, a liczba zachorowań na COVID-19 niestety ciągle rośnie. Przypominamy, że za to wykroczenie osoby niezasłaniające ust i nosa mogą zostać pouczone lub ukarane mandatem karnym. Policjanci mogą też sporządzić wniosek o ukaranie do sądu. Przypominamy, że zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju.

W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa, jastrzębscy policjanci nieustannie realizują zadania mające na celu ograniczenie zachorowalności. W ostatnich dniach policjanci prewencji ukierunkowali swoje kontrole przede wszystkim na środki transportu publicznego. Wszystko po to, aby zweryfikować czy podróżujący pamiętają o używaniu maseczek, zachowywaniu dystansu społecznego oraz czy w środkach komunikacji zbiorowej znajduje się odpowiednia ilość osób. Niestety coraz częściej pojawiają się osoby, które nie noszę maseczek w ogóle. Tam, gdzie to możliwe policjanci pouczają i tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych obostrzeń. Jednak wciąż zdarzają się takie osoby, które w rażący sposób lekceważą przepisy. Wobec nich wyciągane są konsekwencje.

Mundurowi zapowiadają, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców działania będą kontynuowane. Skierowane są głównie do tych podróżujących, którzy nie pamiętają, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. Policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone kontrole pod kątem stosowania się do zaleceń w zakresie przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią. Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Apelujemy o rozwagę i rozsądek!

Śląska Policja

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.