Superpucharowicze w urzędzie

Przedstawiciele JKH GKS Jastrzębie i Jastrzębskiego Węgla, drużyn, które w bieżącym sezonie wywalczyły Superpuchar Polski, odwiedzili Urząd Miasta.

19 i 20 października Jastrzębie-Zdrój świętowało zdobycie Superpucharu najpierw przez hokeistów, następnie przez siatkarzy. Gdy emocje już opadły i zawodnicy skupiają się na jak najlepszym wyniku w ligowych starciach nadarzyła się okazja do podziękowań obu ekipom.

– Ważne, żeby każdy sukces celebrować. Ten rok był wyjątkowy i dla Jastrzębskiego Węgla i dla JKH GKS Jastrzębie. Ich sukcesy są ważne nie tylko dla sportowców, ale kibiców i wszystkich mieszkańców. Dzięki temu Jastrzębie jest widoczne w całym kraju – powiedziała Anna Hetman, prezydent miasta.

O tym, jak nad sukcesami przechodzi się do codziennej, ciężkiej pracy opowiedział Tomasz Fornal.

– O zwycięstwie szybko się zapomina. Już osiem kolejek sezonu za nami. Superpuchar wygraliśmy, za chwilę będziemy walczyć o Puchar. Nie ma sensu skupiać się na tym, co osiągnęliśmy, a na tym co możemy osiągnąć. A mamy mocną drużynę w tym roku – powiedział przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Sport jest sportem i nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Wiemy już, że JKH GKS Jastrzębie nie obroni Pucharu Polski, a do udziału w finałowym turnieju zabrakło tak niewiele. O trudach bardzo intensywnego sezonu mówił Maciej Urbanowicz.

– Latem były kwalifikacje olimpijskie, zaczęliśmy z wysokiego C. Potem wskoczyliśmy w ligę mistrzów, mecze bardzo wyrównane, o jedną bramkę, wszystko na styku. Zaczęliśmy ligę – każdy mecz o 3 punkty, wszędzie było ciężko. Po drodze zdobyliśmy Superpuchar – było tego bardzo dużo- wyliczał kapitan JKH GKS Jastrzębie.

Anna Hetman przypomniała, że podczas niedawnej prezentacji zespołu Jastrzębskiego Węgla padła propozycja uhonorowania sportowych sukcesów jastrzębskich drużyn i nadania nazwy jastrzębskich mistrzów jednemu z rond. Naturalnym rozwinięciem idei jest koncepcja stworzenia alei gwiazd, przestrzeni, w której każdy kibic czułby się jak w domu.

– To bardzo dobry pomysł. W niejednym mieście takie aleje są – czy to poświęcone artystom, czy sportowcom– zauważył Kazimierz Szynal, prezes JKH GKS Jastrzębie.

– Dla każdego kibica będzie to dobre miejsce, by jeszcze lepiej poznać naszych sportowców, docenić ich i w dalszej perspektywie pokazywać kolejnym pokoleniom, jakich Jastrzębie-Zdrój miało sportowców – spuentowała Anna Hetman.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.