Laura Grzyb walczy w Wałbrzychu

Trwają XXI Mistrzostwa Polski Seniorek. W pierwszej walce Laura pokonała Martynę Kaszczuk.

W kategorii do 60 kg znalazło się 10 zawodniczek. Pierwszą rywalką Laury Grzyb była Martyna Kaszczuk (piąte miejsce w rankingu kat. 60 kg polskiboks.pl za 2020 rok). Walka nie trwała długo – sędzia zdecydował się ją przerwać już w pierwszej rundzie i jej triumfatorką została Grzyb. Ćwierćfinałową przeciwniczką pięściarki pochodzącej z Jastrzębia-Zdroju będzie Anna Knapik, która wczoraj pokonała Martę Grzeszkiewicz.

Udział Laury w mistrzostwach Polski to powrót do boksu olimpijskiego. Niepokonana na zawodowych ringach zawodniczka nigdy nie ukrywała, że jej większym marzeniem jest medal olimpijski niż pas federacji. W Wałbrzychu wystąpi łącznie ok. 240 pięściarek i pięściarzy z całej Polski. Walczą w 13 kategoriach wagowych (kobiety w 12). Nie zabraknie uczestników Igrzysk Olimpijskich, medalistów Mistrzostw Świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych.

Transmisje mistrzostw można oglądać w serwisie Youtube, na kanale Polskiego Związku Bokserskiego. Transmisja gali finałowej mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn 19 listopada w TVP Sport i tvpsport.pl.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.