Laura Grzyb mistrzynią Polski

Zakończyły się XXI Mistrzostwa Polski Seniorek. W finale Laura pokonała mistrzynię świata w kick-boxingu Monikę Puzio-Nieszporek.

W kategorii do 60 kg znalazło się 10 zawodniczek. Pierwszą rywalką Laury Grzyb była Martyna Kaszczuk. Walka nie trwała długo – sędzia zdecydował się ją przerwać już w pierwszej rundzie i jej triumfatorką została Grzyb. Ćwierćfinałową przeciwniczką pięściarki pochodzącej z Jastrzębia-Zdroju została Anna Knapik, która wcześniej pokonała Martę Grzeszkiewicz. Tym razem walka odbyła się na pełnym dystansie i o triumfie Grzyb zadecydowali sędziowie. Podobnie stało się w półfinałowym starciu z Moniką Serafin.

Podczas gali finałowej, Laura zmierzyła się z Moniką Puzio-Nieszporek. Przeciwniczka reprezentantki Klubu Sportów Walki Gostyń postawiła na nieustanny napór i dążenie do zwarcia, jednak Laura kontrolowała walkę i nie pozwoliła pokrzyżować swojego planu. Jednogłośną decyzją sędziów nową mistrzynią Polski została Laura Grzyb.

Udział Laury w mistrzostwach Polski to powrót do boksu olimpijskiego. Niepokonana na zawodowych ringach zawodniczka nigdy nie ukrywała, że jej większym marzeniem jest medal olimpijski niż pas federacji. W Wałbrzychu wystąpiło łącznie ok. 240 pięściarek i pięściarzy z całej Polski. Walczyli w 13 kategoriach wagowych (kobiety w 12). Nie zabrakło uczestników Igrzysk Olimpijskich, medalistów Mistrzostw Świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.