Krwiodawcy uhonorowani

Skwer Honorowych Dawców Krwi to nowa nazwa placu przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Solidarności. Mowa o obszarze przed piekarnią „Kłos”.

O nadaniu skwerowi nowej nazwy zdecydowali radni już latem tego roku. Teraz, przy okazji obchodzonych właśnie Dni Honorowego Krwiodawstwa, w miejscu tym stanęła stosowna tabliczka. Symbolicznie odsłonięto ją 23 listopada.

Pomysł, by uznać zasługi honorowych krwiodawców zaznaczając ich obecność w przestrzeni publicznej wyszedł od Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz Oddziału Rejonowego PCK, który w mieście działa już od 1976 roku.

– To miejsce w samym centrum miasta, codziennie przechodzi tamtędy wiele osób. Jastrzębie docenia i promuje krwiodawstwo. Chcemy nie tylko uhonorować i docenić krwiodawców, ale też popularyzować samą ideę, zachęcić innych, by, jeśli jeszcze tego nie robią, zaczęli oddawać krew. Zależy nam na tym, by nie zabrakło jej nikomu – mówi Andrzej Kinasiewicz, przewodniczący Rejonowej Rady HDK przy Oddziale Rejonowym PCK.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.