Miasto zdobią jaśminowce, róże i forsycje

W tym roku w całym Jastrzębiu zasadzono ponad 1300 krzewów.

Nowe drzewa, krzewy i rośliny ozdobne pojawiły się na skwerach oraz w pasach drogowych. W całym mieście w tym roku posadzono 1348 krzewów i 150 drzew, nie licząc akcji Weź się zazieleń, w ramach której mieszkańcy zasadzili 250 sadzonek.

Posadzone zostały nie tylko znane i pospolite gatunki drzew, ale także rzadziej spotykane, np. platan klonolistny, miłorząb dwuklapowy, cypryśnik błotny, metasekwoja chińska czy morwa biała. Nasadzenia obejmują także różne gatunki krzewów, w większości obficie kwitnących, m. in. krzewuszki, jaśminowce, żylistki, tawuły, pigwowce, forsycje, hortensje, róże i pięciorniki.

Drzewa zasadzono przy ulicach Arki Bożka, Harcerskiej, Wrocławskiej i Popiełuszki. Krzewy pojawiły się na ulicy Arki Bożka, Zielonej, Wrocławskiej, Szkolnej, Katowickiej, Kopernika, Moniuszki, Granicznej i alei Jana Pawła II.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.