Zobacz wystawę Zbigniewa Burego

Artysta występujący również pod nazwiskiem Alex Johanson pokaże swoje prace w Galerii Epicentrum.

Miejski Ośrodek Kultury Galeria Sztuki Epicentrum w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na wernisaż wystawy Zbyszek Bury / Alex Johanson – ceramika, rzeźba i malarstwo. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia 2021r. o godzinie 17.00.

Zbigniew Bury (vel Alex Johanson) urodzony w 1966 roku w Wadowicach. Uczył się w Prywatnej Szkole Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Członek „Grupy Krakowskiej”. W 1996 roku wraz z artystą Piotrem Jarguszem, założył grupę artystyczną „Studio TU”. W 1997 roku bierze udział w targach artystycznych „Kunst Findet Kunst”, gdzie prezentuje prace poświęcone problemowi wolności w krajach postkomunistycznych. W 2002 roku, w Isny (Niemcy) jego projekt pod nazwą „Red Line Art – European Art.- Project 2002” zdobywa największe uznanie i zostaje zrealizowany.

Jest artystą działającym interdyscyplinarnie, uprawiającym malarstwo, ceramikę, rzeźbę. Od 2008 roku zaczyna tworzyć karykaturalne prace pod pseudonimem Alex Johanson. W 2009 roku artysta został odznaczony Srebrnym Medalem Towarzystwa „Labor Omnia Vincit”, który jest wyrazem najwyższego uznania dla dotychczasowej działalności zawodowej, artystycznej oraz społeczno-kulturalnej a w 2013 roku otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. W 2020 r. otrzymuje Dyplom Honorowy Narodowej Akademii Sztuki Ukrainy w Kijowie. Na przełomie 2020/2021 r. rozpoczął nowy projekt – drewniane ptaszki.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00.

Ekspozycja dostępna będzie do 28.01.2022. Wstęp wolny.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.