Jastrzębski fotograf wśród najlepszych na Śląsku

Niezwykłe, czarno-białe zdjęcie Michała Kaczorka, wykonane w KWK „Borynia-Zofiówka”, zdobyło wyróżnienie w prestiżowym konkursie Śląska Fotografia Prasowa.

Z ponad 300 nadesłanych na konkurs zdjęć, jury wybrało 6. Jedna z nich wykonana została przez Michała Kaczorka – członka Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego „Niezależni”.

„Tuż po północy” to wyjątkowa fotografia: monochromatyczny, przemyślanie skomponowany obraz, pokazujący rzeczywistość pracy na kopalni w dobie koronawirusa. Zdjęcie to zostało nagrodzone honorowym wyróżnieniem.

– Ratownicy górniczy od początku pandemii zajmowali pierwsze miejsca w szeregach podczas walki z koronawirusem. Wykonywali różne zadania, od pomocy podczas badań aż po późniejsze wsparcie szpitali. Jednak to dekontaminacja zakładu pracy była przypisana do ich codziennych czynności, które wykonywali podczas nocnej zmiany, by pozostali pracownicy mogli rano wrócić do odkażonego miejsca pracy – tłumaczą organizatorzy konkursu

Śląska Fotografia Prasowa to jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych, organizowanych na tym szczeblu. Organizowany jest przez Bibliotekę Śląską we współpracy z Instytutem Twórczej Fotografii w Opawie, a w jego jury zasiadają przedstawiciele Związku Polskich Artystów Fotografików czy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

– Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie – podkreślał Michał Kaczorek podczas wręczenia nagród.

Pełna lista nagrodzonych w konkursie Śląska Fotografia Prasowa:

  • 1 nagroda Dominik Gajda
  • 2 nagroda Wojciech Barczyński
  • 3 nagroda ex aequo Lukas Horky i David Macháč

Dwa wyróżnienia dla Michała Kaczorka i Grzegorza Skowronka.

Na wystawie można zobaczyć 121 fotografii 23 autorów zakwalifikowanych do udziału w wystawie pokonkursowej.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.