Biblioteki na bogato

Aż 4 zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego dotyczyły w tym roku doposażenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Dzięki takiej decyzji mieszkańców miejska książnica wzbogaciła się o prawie 1800 nowych książek, audiobooków i gier planszowych.

W ramach projektu „Książka plus” filia nr 4 i filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej może zaproponować czytelnikom aż 806 nowych tytułów książek i 46 gier planszowych.

Dzięki realizacji projektu „Asymetria książki – zakup nowości wydawniczych do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju” główna siedziba jastrzębskiej biblioteki oddaje do dyspozycji czytelników w różnym wieku 449 książek oraz 180 audiobooków.

Z kolei filia nr 10 proponuje czytelnikom aż 248 egzemplarzy nowych publikacji, zakupionych w ramach realizacji zadania „Nowa książka dla każdego, dla małego i dużego”. Co więcej, w ramach projektu „Zakup sprzętu do Biblioteki” zakupiono projektor oraz ekran.

Na zakup tych wszystkich elementów wydano 47 989 zł ze środków przeznaczonych na wykonanie zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.