Światło, które daje nadzieję

Dzięki jastrzębskim harcerzom po raz kolejny Betlejemskie Światło Pokoju przybyło do naszego miasta.

Ponad 3 i pół tysiąca kilometrów miało do przebycia światełko zapalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, nim trafiło do Jastrzębia-Zdroju. Wczoraj harcerze z hufca ZHP Jastrzębie-Zdrój im. Józefa Kreta podzielili się nim z mieszkańcami naszego miasta. Po godzinie 13.00 światełko pojawiło się na sesji Rady Miasta, wieczorem – podczas „ogniobrania” w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. W czasie uroczystości harcerze zwrócili uwagę na konieczność dzielenia się dobrem i wyróżnili osoby, które szczególnie wiele zrobiły w mijającym roku,

Światełko Betlejemskie można będzie odebrać również 18 grudnia w Hufcu ZHP Jastrzębie Zdrój (ul. Wrzosowa 4A) w godz 16- 21.00 oraz 19 grudnia (niedziela) w Parafii pw Św Brata Alberta, na ulicy Wielkopolskiej o godz 17.00, a także w jastrzębskiej Straży Miejskiej. Należy zabrać ze sobą własny lampion.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.