Śląskie Prometeusze z Jastrzębia-Zdroju

Pracownicy jastrzębskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zostali nagrodzeni za swą postawę, zaangażowanie oraz wyróżniającą się aktywność.

Tytuł „Śląskiego Prometeusza” otrzymała Agnieszka Korzeniewska Łatała, wyróżniono Halinę Hanzlik-Grabiec w kategorii terapeuta/specjalista reintegracji.

– Cieszymy się, że wśród nagrodzonych znalazły się osoby pracujące w jastrzębskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Pani Agnieszka, która potrzymała tytuł „Śląskiego Prometeusza”, już od pierwszych dni pracy realizowała naczelną zasadę pomocy i oddania drugiemu człowiekowi. Z największym wyczuciem, taktem i wrażliwością każdego dnia ujawnia się, jako człowiek czynu i symbol otwartości, altruizmu i dobra. Od stycznia 2017 r. jest starszym opiekunem noclegowni i nadzoruje jej całościowe funkcjonowanie. Swoje działania zawodowe skupia na osobach bezdomnych i charakteryzuje się wyjątkowym zaangażowaniem w realizację swoich obowiązków. Bez względu na to, jaką grupą docelową się zajmuje, robi to z pełnym poświęceniem – mówiła dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Klaudia Nietrzebka.

„Śląskie Prometeusze” przyznawane są w kilku kategoriach: pracownik socjalny, opiekun/asystent/pielęgniarka, terapeuta/specjalista reintegracji oraz pracownik obsługi.

– W kategorii terapeuta/specjalista reintegracji wyróżniono Halinę Hanzlik-Grabiec. Pani Halina jako pomysłodawca i realizator różnorodnych projektów unijnych angażuje się w każde przedsięwzięcie, mające na celu podniesienie standardów życia mieszkańców naszego miasta. Dąży do wdrożenia nowoczesnego modelu pomocy społecznej, opartego na doświadczeniu i tradycji, ale także uwzględniającego realia i wymogi, jakie niesie za sobą współczesny świat i społeczeństwo. Co więcej, na bieżąco dostosowuje podejmowane działania w taki sposób, aby były one odpowiedzią na lokalne potrzeby – podkreślała Klaudia Nietrzebka

Celem konkursu „Śląski Prometeusz 2021” jest promocja zawodów pomocowych, podniesienie ich prestiżu i poprawy wizerunku, upowszechnienie nowych działań i rozwiązań wdrażanych w ramach systemu pomocy i integracji społecznej.

Statuetki wraz z gratulacjami wręczała osobiście patronka imprezy, Izabela Domogała.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.