Razem ćwiczyli na Piotrówce

Polscy i czescy strażacy spotkali się na wspólnych ćwiczeniach.

W sobotę 11 grudnia br. wzdłuż brzegów rzeki Piotrówka rozdzielającej Gołkowice od Pertovic-Zavady odbyły się kolejne ćwiczenia służb ratowniczych realizowane w ramach trwałości projektu „Razem przeciw powodzi“.

W ćwiczeniach wzięli udział przedstawiciele państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych reprezentujący poszczególnych partnerów projektu, jakim są Miasta Jastrzębie–Zdrój i Karviná, Gminy Zebrzydowice i Petrovice u Karviné oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Celem ćwiczenia było zapoznanie strażaków z terenem wokół rzeki Piotrówki, doskonalenie technik przeszukiwań koryta rzeki i jego najbliższego otoczenia, praktyczna realizacja usuwania przeszkód blokujących przepływ wody przy jej wzmożonych stanach.       

W ramach ćwiczenia wykorzystany został sprzęt nabyty w ramach projektu, który w przypadku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju obejmował: nośnik kontenerowy, kontener przeciwpowodziowy z wyposażeniem (pompy, węże ssawne i tłoczne, agregaty prądotwórcze, namioty stelażowe, maszty oświetleniowe, wodery, sztormiaki, narzędzia, itp.) oraz kontener do przewozu piasku/elementów stabilizacyjnych. Miasto Jastrzębie-Zdrój zakupiło w ramach projektu motopompę pływającą Niagara, pilarkę oraz łódź płaskodenną z silnikiem zaburtowym wraz z przyczepą – sprzęt będący obecnie na wyposażeniu OSP Bzie.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.