Mundurowi dostarczyli świąteczne paczki bezdomnym

Jastrzębscy policjanci zaangażowali się w akcję wsparcia dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Mundurowi wspólnie z pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju dostarczyli paczki świąteczne osobom bezdomnym z terenu miasta. Wizyta była też okazją do przekazania informacji o dostępnych formach pomocy i pozwoliła obdarowanym chociaż na chwilę zapomnieć o problemach życia codziennego.

Jastrzębscy dzielnicowi st. sierż. Krzysztof Stencel oraz st. sierż. Tomasz Kubiński wraz z pracownikiem socjalnym z Ośrodka Pomocy Społecznej Barbarą Kruszyk dostarczyli paczki z żywnością osobom bezdomnym oraz zachęcali do korzystania z dostępnych form pomocy.
Okres zimowy to czas szczególnie trudny dla osób pozbawionych dachu nad głową. Niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Pozostają wykluczeni społecznie z powodu sytuacji życiowej, chorób lub uzależnienia. Wiele z tych osób rozpoczynające się Święta Bożego Narodzenia spędzi samotnie, często szukając schronienia i ciepła w pustostanach lub altankach działkowych.
Los tych osób nie pozostaje obojętny dla jastrzębskich policjantów i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Wczoraj odwiedzili oni bezdomnych z terenu miasta. Potrzebujący otrzymali paczki świąteczne z żywnością z długim terminem przydatności. Dla osób bezdomnych jest to nie tylko wsparcie rzeczowe, ale także sposób, aby choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach i trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Policjanci co roku apelują do mieszkańców miasta o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą mrozów. Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Czasami jeden nasz telefon na numer 112 – może komuś uratować życie.

Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.