Budynek na Gagarina już gotowy

4 mieszkania dla osób niepełnosprawnych, 15 lokali tymczasowych, a także pomieszczenia, które będą służyć całej społeczności sołectwa Szeroka – na Gagarina zakończono prace remontowe.

Około 35 metrów kwadratowych liczą sobie mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami. Na tej powierzchni znajdują się pokoje z aneksami kuchennymi i łazienki. Każde z tych 4 mieszkań zostało w pełni dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

Lokale te usytuowane są na parterze budynku przy ulicy Gagarina. Na tym samym poziomie – lecz w oddzielnej części, dysponującej odrębnym wejściem – znajdują się pomieszczenia przeznaczone dla Placówki Wsparcia Dziennego i Centrum Usług Społecznych oraz siedziba sołtysa.

Odrębne wejście przeznaczono również dla ulokowanych na piętrze lokali tymczasowych. Jest ich 15, a powierzchnia jednego lokalu liczy sobie między 12,77 a 19,39 metrów kwadratowych. Są to lokale o tak zwanym obniżonym standardzie, przeznaczono dla nich wspólne toalety i natryski. Będą z nich mogły korzystać osoby po eksmisji, bez prawa do mieszkania socjalnego.

W całym budynku przeprowadzono remont instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, deszczowej, elektrycznej, odgromowej, antenowej, domofonowej i monitoringu. Wykonano również termomodernizację budynku i jego izolację przeciwwilgociową, wymieniono w nim stolarkę drzwiową (i częsciowo okienną), a  na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne.

Koszt przeprowadzonych robót to około 2,5 miliona złotych. Za ich wykonanie odpowiadało korcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD Damian Świącik – lider i  Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOPOL Sp. Z o.o – Partner.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.