„Trzymaj się prawego pasa”

Jastrzębska drogówka przyjrzała się kierowcom, czy pamiętają o tym, aby w trakcie jazdy korzystać z prawego pasa ruchu. Dla kierowców, którzy nie pamiętali były czarne serca, dla tych, co jeżdżą wzorowo kolorowe i radosne serduszka wykonane przez jastrzębskich przedszkolaków. Niestety kierowcy nagminnie jeżdżą lewym pasem, podczas gdy prawy jest wolny, tamują i utrudniają ruch. Kierowcy na polskich drogach często zapominają, że w naszym kraju obowiązuje ruch prawostronny.

Policjanci z jastrzębskiej drogówki przyglądali się kierowcom w trakcie patrolowania centrum miasta. Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie obowiązku jazdy prawym pasem, który to w naszym kraju jest nagminnie łamany.
Mundurowi do kontroli zatrzymali kilku kierowców jadących lewym pasem, podczas gdy prawy był wolny. Stróże prawa każdemu z osobna szczegółowo wyjaśniali, w jakich sytuacjach mogą zajmować lewy pas, po czym na zakończenie kontroli wręczyli czarne serduszka, które mają przypominać kierowcom, że pośpiech jest złym doradcą. Tych kierowców, którzy jechali wzorowo także mundurowi zatrzymali do kontroli, ale tym razem w nagrodę kierowca otrzymał piękne kolorowe wesołe serduszko. Prace wykonały dzieci z jastrzębskich przedszkoli.

Kierowco, trzymaj się prawego pasa! – przypominają policjanci i apelują o kulturę na drodze.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.