Malarska terapia

Galeria „Ciasna” zaprasza na wystawę „Obrazy ze słów” autorstwa Jacka Trybusa.

Wystawa potrwa od 15 stycznia do 6 lutego 2022 r. Spotkanie autorskie zaplanowane jest na 13.01.2022r.

Jacek Trybus z zawodu oligofrenopedagog – czyli specjalista od pracy z dziećmi i młodzieżą w różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej i sprzężonej. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w zawodzie pedagoga. O kilku lat na emeryturze. Społecznie jest Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” oraz prowadzi zajęcia plastyczne z elementami arteterapii w Świetlicy terapeutycznej Towarzystwa „Sprawni Inaczej” w Jastrzębiu-Zdroju. Zainteresowania: malarstwo i poezja.

– Pięć lat temu zdiagnozowano u mnie chorobę Parkinsona, dwa lata temu przeszedłem rozległy zawał serca. Od tego czasu zacząłem inaczej odmierzać czas. Utrwalam dany mi czas na płótnach jako opowieści. Malowanie jest dla mnie terapią. Zwalnia procesy drżenia spoczynkowego, umacnia antydepresyjnie i pozwala cenić i ocenić wartość życia. Obrazy powstają ze słów, które umieszczam w formie wierszy, uzupełniają się i razem pokazują moją opowieść. Przedstawiam swój świat – jak ktoś zobaczy w nim bliskość swojego odbioru – będę szczęśliwym człowiekiem. Miłego oglądu tych dokonań w Galerii „Ciasna” – Jacek Trybus zachęca do obejrzenia wystawy.

Galeria „Ciasna” mieści się przy ul. Katowickiej 17. Tel. 667 542 341.

W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) wystawy będą otwarte dla odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, ale wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.

Prace wystawione w galerii można zobaczyć online na stronie galerii ciasna.dl.pl, a wirtualne zwiedzanie galerii jest dostępne na Zoneramie. Katalogi wystaw są dostępne do samodzielnego wydrukowania – można je pobrać w formacie .pdf ze strony danej wystawy. Katalogi w postaci wydruku czekają, jak zawsze, w galerii.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.