Nowa siedziba Powiatowego Urzędu Pracy prawie gotowa

Zbliża się do końca generalny remont dawnej siedziby Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

W budynku przy ulicy Wrocławskiej wymieniono już wszystkie instalacje, część stropów i przyłącza ogrzewania. W przyszłości na jego dachu zostanie też zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dobudowano w nim klatkę schodową i windę. Remont obejmuje też termomodernizację i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Koszt remontu to 4 827 000 złotych. Już za kilka miesięcy przeniesie się tu PUP i Centrum Usług Wspólnych, które obsługuje jednostki oświatowe pod względem finansowo-kadrowym.

– Znalezienie nowej siedziby dla Powiatowego Urzędu Pracy było konieczne. Dotychczasowa jest za mała na jego potrzeby. Wymaga też generalnego remontu. Planujemy niebawem wystawić tę nieruchomość na sprzedaż. Nowy budynek pomieści zarówno PUP jak i CUW. Ma też o wiele lepszą lokalizację – tłumaczy wiceprezydent Roman Foksowicz.

Instytucje będą mogły przeprowadzić się do nowej lokalizacji wiosną 2022 roku. Miasto kupiło budynek po byłej siedzibie PEC w 2018 roku. Remont rozpoczął się pod koniec 2020. Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Budowlane Budopol.

Zadowolenia z nowej siedziby nie ukrywa dyrektor PUP-u.

– Nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz duże, przyjazne przestrzenie dadzą nam możliwości lepszej obsługi osób bezrobotnych i przedsiębiorców przy zapewnieniu komfortu, zasad bezpieczeństwa danych oraz poufności. Dobra warunki lokalowe dają również możliwość podejmowania dodatkowych inicjatyw np. w zakresie promocji przedsiębiorczości, organizacji spotkań dla klienta biznesowego. Dla pracowników PUP to perspektywa lepszych warunków pracy, a dzięki skupieniu wszystkich działów w jednym miejscu to  również uproszczenie procedur – komentuje Andrzej Koba

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.