Zbliża się „akcja choinka”

Wielu z nas cieszyło się świąteczną atmosferą przy naturalnej, pachnącej choince. Co zrobić z drzewkiem po świętach?

Mieszkańcy zabudowy wielolokalowej będą mogli skorzystać z „akcji choinka”, podczas której zostaną zebrane naturalne, zielone drzewka.

W przypadku zabudowy wielolokalowej do 6 lokali mieszkalnych, tradycją lat poprzednich, niezbędne jest zgłoszenie zapotrzebowania na odbiór pod numerem telefonu 32 4785396, w godzinach pracy Urzędu Miasta.

Zbiórka choinek odbędzie się 10 i 24 stycznia 2022 roku.

Należy pamiętać, aby drzewko do odbioru nie miało ozdób świątecznych, stojaka lub doniczki. Choinki należy wystawić w miejscu gromadzenia odpadów wielkogabarytowych nie wcześniej niż 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru.

Warto również pamiętać, że naturalne choinki można oddać do PSZOK przy ul. Norwida 34 lub zagospodarować we własnym zakresie w przydomowym kompostowniku.

Co zrobić z choinką w doniczce?

Choinki z korzeniami, które kupiliśmy w donicy najlepiej posadzić w przydomowym ogrodzie lub na działce rekreacyjnej. Jeśli nie mamy takiej możliwości, drzewko w donicy można dostarczyć do GPZON przy ul. Dworcowej 17d.

Co z pozostałymi choinkami?

Sztuczne choinki można oddać w ramach odbioru odpadów wielkogabarytowych lub odwieźć do GPZON przy ul. Dworcowej 17d.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.