Poznaj sekrety jastrzębskiej przyrody

Przez osiem najciekawszych przyrodniczo miejsc w naszym mieście poprowadzono Jastrzębski Szlak Przyrodniczy.

Rzadkie gatunki zwierząt, chronione rośliny czy ciekawe widoki… Jakie skarby skrywa jastrzębska przyroda, można przekonać się, zwiedzając szlak „Śladami Natury”.

Nie ma on charakteru wytyczonej i oznakowanej trasy. Szlak to starannie wybrane i oznaczone punkty, pomiędzy którymi można przemieszczać się w samodzielnie wybrany sposób – po istniejących drogach i ścieżkach. Znajduje się na nim między innymi las Kyndra, Ruptawiec czy Pastuszyniec. Szlak obejmuje również Park Zdrojowy i Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego..

– Głównym celem utworzenia szlaku było wskazanie mieszkańcom i turystom walorów przyrodniczych, których, wbrew pozorom, w naszym mieście nie brakuje. Odwiedzając poszczególne punkty na szlaku, można nie tylko uzupełnić swoją wiedzę przyrodniczą, ale też doświadczyć bezpośredniego kontaktu z przyrodą oraz nabrać przekonania o konieczności jej ochrony. Dla przykładu, w Lesie Kyndra można zapoznać się z  rosnącym tam dębem posiadającym status pomnika przyrody, a w Dolinie Szotkówki zobaczyć ślady działalności bobrów – tłumaczy prezydent Anna Hetman.

Szlak ma charakter otwarty, co oznacza możliwość włączania na listę nowych terenów. Z przebiegiem szlaku można zapoznać się na naszej stronie internetowej.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.