Pressingowa Petarda w kalendarzu!

Podobnie jak w ubiegłym roku, największa rowerowa impreza w Jastrzębiu-Zdroju będzie rundą Pucharu Polski.

– W wyniku zgłoszeń jakie wpłynęły do Polskiego Związku Kolarskiego, Zarząd PZKol po rekomendacji Komisji MTB, postanowił zaakceptować osiem imprez rangi Pucharu Polski XCO w 2022 roku – czytamy w oficjalnym komunikacie PZKol.

W dniach 28-29 maja odbędą się zawody Pressingowa Petarda MTB XCO UCI C3 w Jastrzębiu-Zdroju. Bazą zawodów zostanie Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego, a areną zmagań kolarzy z naturą będą okoliczne tereny leśne.

– Zawody zgłosiliśmy też do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), co jeszcze bardziej podnosi rangę imprezy przyciągając także zawodników z zagranicy – podkreśla Tomasz Kubala, prezes stowarzyszenia MTB Pressing Team.

Organizatorzy niejednokrotnie udowodnili, że zawody w pięknym otoczeniu OWN-u przyciągają prawdziwe rzesze fanów MTB. Podczas jastrzębskiej rundy na trasie spotykają się zarówno doświadczeni zawodnicy z kraju i zza granicy, jak również młodzi miłośnicy adrenaliny. Rywalizacja na najwyższym poziomie współgra z doskonałą organizacją i fantastyczną atmosferą. Nic zatem dziwnego, że Petarda ponownie zagościła w terminarzu Pucharu Polski.

Poniżej pełna lista edycji Pucharu Polski:

2022-04-10 – Warszawa – Masovia Cup UCI C3
2022-04-23 – Krynica-Zdrój – Wyścig o Perłę Polskich Uzdrowisk UCI C3
2022-05-22 – Myślenice – Małopolska Myślenice MTB XCO Anna Szafraniec Race UCI C1
2022-05-29 – Jastrzębie-Zdrój – Pressingowa Petarda MTB XCO UCI C3
2022-06-04 – Jelenia Góra – Maja Włoszczowska MTB Race UCI HC
2022-06-19 – Wałbrzych – Górale na Start UCI C1
2022-09-03 – Głuchołazy – X Wyścig CykloOpawy MTB UCI C3
2022-09-18 – Rybnik – Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.