Jakie imiona nadawano w Jastrzębiu najczęściej?

W 2021 w Jastrzębiu-Zdroju urodziło się 1053 dzieci. Jakie imiona wybrali im rodzice?

Wśrod męskich imion największą popularnością cieszyły się Jakub i Antoni. Każde z nich nosić będzie 27 chłopców. Na trzecim miejscu tego zestawienia uplasował się Szymon. Prócz nich popularnością cieszyły się takie imiona, jak Stanisław, Franciszek, Mikołaj, Wojciech, Aleksander, Filip, Tymoteusz, Igor i Maksymilian.

Rodzice dziewczynek najczęściej wybierali Zuzannę. Takim imieniem szczycić się będzie 30 dziewczynek urodzonych w naszym mieście. Na świecie powitaliśmy również 20 dzieci o imieniu Lena oraz 19 Zofii i Hann. Do popularnych imion w 2021 roku należała Pola, Alicja, Julia, Anna czy Nadia.

Główne trendy zostały zatem zachowane: pierwsza trójka chłopięcych imion nie zmieniła się w porównaniu z ubiegłym rokiem. W przypadku dziewczynek Zofia zastąpiła na „podium” Julię.

W Jastrzębiu-Zdroju w 2021 roku zawarto więcej małżeństw niż w roku ubiegłym. Na ślubnym kobiercu stanęło 330 par, podczas gdy  w 2020 roku – 282. W minionym roku 133 ślubów zawarto w kościele, a przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego – 197.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.