W jakiej branży najłatwiej znaleźć pracę?

Personel medyczny, pracownicy fizyczni czy księgowi – to właśnie im najłatwiej znaleźć pracę w Jastrzębiu-Zdroju.

Według Barometru Zawodów 2022 to właśnie w tych branżach pracodawcom najtrudniej znaleźć kandydatów do pracy. W naszym mieście w grupie zawodów deficytowych znaleźli się elektrycy, betoniarze, stolarze, pracownicy budowlani, spawacze, lekarze, fizjoterapeuci, masażyści, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Nietrudno też znaleźć pracę w gastronomii. Poszukiwani są kucharze, kelnerzy i pomoce kuchenne. Wśród zawodów deficytowych na 2022 rok znajdują się też psychologowie, psychoterapeuci, pracownicy socjalni i księgowi.

Wśród zawodów nadwyżkowych, czyli takich w których najtrudniej znaleźć zatrudnienie, w 2022 znajdą się tylko osoby sprzątające.

Barometr Zawodów 2022 to coroczny raport opracowywany przez urzędy pracy w każdym powiecie. Jest prognozą zapotrzebowania pracowników w 2022 roku, klasyfikującą zawody na deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe.

Badanie zrealizował Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu wraz ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery z ZS2, Ochotniczym Hufcem Pracy i Centrum Aktywności Zawodowej.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.