Zuzanna Fujak pojedzie na Igrzyska!

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się już 4 lutego. Do reprezentacji Polski w biegach narciarskich dołączyła rodowita jastrzębianka.

Zuzanna Fujak, urodzona w 2004 roku, start w Igrzyskach zapewniła sobie świetnym wynikiem w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich w Zakopanem, które odbyły się w ubiegłym tygodniu. Tam zajęła na mecie 4. miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym, czym zwróciła na siebie uwagę całej społeczności biegaczy. Trafiła na zgrupowanie we Włoszech, gdzie trener Martin Bajciczak podjął decyzję o zabraniu zawodniczki do Pekinu.

– Nie ukrywam, że Justyna Kowalczyk mnie inspiruje. Światowa czołówka biegaczy narciarskich to dla mnie idole. Z zapartym tchem patrzę, jak potrafią pokonywać przeciwność i jak walczą do końca. Do ostatniego tchu – mówiła Zuzanna Fujak w wywiadzie udzielonym naszej gazecie w 2019 roku.

Teraz jastrzębianka ze swoimi idolami stanie do rywalizacji podczas imprezy, na której występ jest marzeniem każdego sportowca. Gratulujemy wspaniałej sportowej postawy, samozaparcia i doskonałych wyników, które są wynikiem ciężkiej pracy. Gratulujemy najbliższym, którzy wspierają naszą zawodniczkę w codziennym trudzie. To dzięki Wam Zuzanna znalazła się w doborowym gronie pięciu reprezentantek naszego kraju w Igrzyskach Olimpijskich. Powodzenia na trasie!

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.