Konstrukcja nośna gotowa. Nowy blok TBS-u rośnie w Zdroju

Za pół roku mieszkania w nowym bloku w Zdroju będą gotowe.

– Zakończono prace nad konstrukcją nośną budynku – prace żelbetowe i murowe. Wykonano też konstrukcje drewnianej więźby dachowej. Żuraw wieżowy został już zdemontowany. Instalacja sanitarna i elektryczna jest już gotowa do drugiego piętra, a stolarka okienna do trzeciego – relacjonuje Adam Kieś, kierownik budowy.

Aktualnie trwają prace nad montażem okien na ostatnim piętrze. Wykonywane jest pokrycie dachu wraz z montażem okien połaciowych. Rozpoczęto też wykonywanie elewacji. Trwa dalszy montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych, również w garażu, oraz prace nad kanalizacją deszczową na zewnątrz. Zaczęły się już roboty wykończeniowe.

W nowym, 5-piętrowym bloku, znajdą się 33 dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania o powierzchni od 51 do 77 metrów kwadratowych.

Wszystkie zostaną wykończone w wysokim standardzie. Na podłogach zamontowane zostaną panele, w kuchniach i łazienkach – płytki ceramiczne. Na wyposażeniu znajdą się piece gazowe CO/CWU, piece gazowe z piekarnikami i armatura sanitarna.

Koszt całej inwestycji to 9 milionów 470 tysięcy złotych. Jej zakończenie zaplanowano na połowę 2022 roku.

Za realizację odpowiada Przedsiębiorstwo Budowlane „CZĘSTOBUD”.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.