Pirat drogowy stracił prawo jazdy, otrzymał 2000 zł mandatu i 10 punktów

Wysoką grzywnę musi zapłacić 22-letni kierowca renault, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Oprócz mandatu w wysokości 2000 zł nałożyli na niego 10 punktów karnych.

Po wejściu nowych przepisów zwiększających grzywny m.in. za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i przekroczenie prędkości, wielu kierujących zdjęło nogę z gazu. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy z „ciężką nogą”. Wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości są jedną z głównych przyczyn poważanych zdarzeń drogowych. W związku z tym policjanci zwracają szczególną uwagę na takie przewinienia.

Dziś o godzinie 8.27 jastrzębscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierującego renault. 22-letni kierujący w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 111 km/h. Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi powiatu cieszyńskiego prawo jazdy, a oprócz mandatu w wysokości 2000 złotych nałożyli na niego 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadów. Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń, musi liczyć się z wysoką karą finansową, a nawet utratą prawa jazdy. Jednak przede wszystkim powinien mieć świadomość tego, że brawura za kierownicą może skutkować utratą czyjegoś życia.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.