Orkiestra zagrała 30. raz!

Batna, Hexengrund i Dr Misio. Po rocznej przewie WOŚP znów zagrał z przytupem.

Jastrzębianie „przejrzeli na oczy” razem w Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wolontariusze nie tracą czasu, i już teraz wiemy, że na „naszym koncie” zebrano około 130 tysięcy. A liczenie wciąż trwa! Na podaną kwotę składają się datki z puszek (w tej chwili 104 tysiące złotych) i z licytacji, które odbywały się na Allegro (w tej chwili zadeklarowano 30 tysięcy złotych).

Do wylicytowania były między innymi charytatywny kalendarz ze zdjęciami jastrzębskich sportowców, rower czy upieczone specjalne w tym celu torty.

W tym roku na ulicach Jastrzębia-Zdroju kwestowało około 200 wolontariuszy. Dodatkowo w pracę zaangażowanych było około 35 członków sztabu. Najmłodszy wolontariusz miał kilka miesięcy, a najstarszy 65 lat.

 – Trzydziesty, jubileuszowy, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to ogromne wydarzenie zarówno w kraju, jak i w Jastrzębiu-Zdroju. Mimo pogody, jastrzębianie znów pokazali, że mają wielkie serca. Dobro zawsze powraca. Mam nadzieję, że powróci również do wszystkich, którzy dzisiaj grali z WOŚP – powiedziała prezydent Anna Hetman.

W Jastrzębiu-Zdroju WOŚP zagrał rockowo. Wystąpiła Batna, Hexengrund i Dr Misio. W tym roku z orkiestrą zagrało też Przedszkole Specjalne, którego pracownicy zapewniali atrakcje dla dzieci w Galerii Jastrzębie, oraz Jastrzębska Rada Kobiet, organizująca w sobotę Dzień Puzzli w hali „Omega”.

Kolejny rok z rzędu sztab mieścił się w Zespole Szkół nr 2. Tu wolontariusze mogli liczyć na poczęstunek ufundowany przez sponsorów.

Hasłem tegorocznej zbiórki jest „Przejrzyj na oczy”. Fundusze zebrane przez WOŚP zostaną przeznaczone na zakup urządzeń do ratowania wzroku maluchów. W planach jest też utworzenie pierwszego w Polsce centrum symulacji, w którym lekarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.