Kierowca pijany, pasażer trzeźwy

Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który zawrócił na skrzyżowaniu, gdzie było to zabronione. Jednak to wykroczenie to był dopiero początek jego problemów z prawem. Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek — pijany kierowca zagraża nie tylko sobie, ale też innym uczestnikom ruchu.

Wczoraj przed godziną 17.00 policjanci z drogówki patrolując aleję Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju zauważyli, jak kierujący oplem na skrzyżowaniu z ulicą Warszawską nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Chcąc sobie skrócić drogę, zawrócił w miejscu, w którym nie było to dozwolone. Zatrzymany do kontroli 53-letni jastrzębianin od razu zwrócił uwagę mundurowych swoim nienaturalnym zachowaniem. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 3 promile. Mało tego, pasażer, który jechał razem z mężczyzną nie dość, że był trzeźwy, to jeszcze miał prawo jazdy. 53-latkowi grozi teraz do 2 lat więzienia, bardzo wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.

Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz stosowanie się do hasła „Prowadzę, jestem trzeźwy”.

Policja Śląska

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.