Naładujesz rower na Żelaznym

Na jastrzębskiej części szlaku powstały dwa punkty ładowania rowerów oraz samoobsługowe stacje naprawcze.

Miasto zainwestowało w kolejne dwie wiaty, w których można naładować i naprawić swój rower. Pierwsza znajduje się przy skrzyżowaniu szlaku z ulicą Komuny Paryskiej, druga przy przepuście pod ulicą Zdziebły.

– Zależy nam przede wszystkim na komforcie rowerzystów, którzy odwiedzają, lub chcą odwiedzić Żelazny Szlak Rowerowy. Nie wyobrażam sobie, by mogło na nim zabraknąć takich urządzeń – mówi prezydent Anna Hetman.

W sumie na Żelaznym Szlaku Rowerowym cyklista może skorzystać z sześciu wiat. Dwie z nich są wyposażone we wspomniane stacje naprawcze i ładowarki, do których jednocześnie można podłączyć aż cztery rowery. Napięcie ładowarek wynosi 230V. Zaś zestawy naprawcze wyposażone są we wkrętak, klucz uniwersalny, klucz płaski, klucz nastawny, łyżki do opon, stacjonarną ręczną pompkę powietrzną z manometrem i adapterem na różne zawory rowerowe.

Inwestycja była po części finansowana z projektu „Żelazny szlak rowerowy – wsparcie dla EKOturystyki”. Pozwolił on na zainstalowanie podobnych punktów ładowania także w naszym partnerskim mieście Karwina. U naszych południowych sąsiadów postawiono cztery wiaty z ładowarkami.

Projekt „Żelazny szlak rowerowy – wsparcie dla EKOturystyki”, dofinansowanego jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Funduszu Mikroprojektów Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.