Duże zmiany przy Podhalańskiej

Trwa przebudowa skrzyżowania ulicy Podhalańskiej z ulicą Handlową.

Głównym założeniem tej inwestycji jest wykonanie dodatkowego, czwartego wlotu od strony południowej, który umożliwi dojazd do nowopowstającego centrum handlowo-usługowego.

Na zjeździe zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 4 i 6 metrów. Zostaną one oddzielone od siebie wyspą rozdzielczą. Jednocześnie zaprojektowano przebudowę wyspy w ciągu ulicy Podhalańskiej oraz dodatkowe pasy ruchu w ciągu ulicy Podhalańskiej.

– W tej sposób znacząco poprawimy bezpieczeństwo w ruchu drogowym na tym odcinku drogi. Zaplanowaliśmy również wykonanie dodatkowego oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych, by również piesi byli lepiej widoczni – mówi prezydent Anna Hetman.

Rozbudowa  z przebudową ulicy Podhalańskiej podyktowana jest koniecznością poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz zapewnieniem prawidłowej obsługi komunikacyjnej wszystkich wlotów wraz z wlotem projektowanym, istniejącego skrzyżowania.

Przypomnijmy, że przy przebudowywanym skrzyżowaniu powstaje park handlowy o powierzchni 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Każdy ze sklepów będzie miał osobne wejście.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.