57-latek okradł mieszkanie swojej siostry

Jastrzębscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który okradł swoją siostrę. 57-latek ukradł z mieszkania 63-letniej jastrzębianki pieniądze w kwocie 23.000 złotych. Za popełnione przestępstwo usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 41-letniego mężczyzny, który nakrył swojego wujka, jak kradnie pieniądze babci. Przybyli na miejsce wywiadowcy ustalili, iż 57-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, będąc w odwiedzinach u swojej mamy, wykorzystał moment nieobecności siostry i po przeszukaniu jej pokoju próbował ukraść pieniądze. Nie spodziewał się, że prócz mamy jest ktoś jeszcze w mieszkaniu. Na całe to zajście po pokoju wszedł wnuk i widząc całą tę sytuację, odebrał wujkowi kopertę z pieniędzmi. Mężczyzna przed przyjazdem mundurowych uciekł z mieszkania. Wywiadowcy w rozmowie z właścicielką domu ustalili, iż w pokoju były 2 koperty z pieniędzmi, a odzyskana została tylko 1-dna, w  związku z czym doszło do kradzieży 23 000 złotych. Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Podejrzany usłyszał już zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.