Jastrzębscy policyjni wywiadowcy cały czas czujni

Zwalczanie i zatrzymywanie sprawców szczególnie uciążliwych społecznie to główne zadania Zespołu Wywiadowczego jastrzębskiej Policji. W ubiegłym miesiącu jastrzębscy wywiadowcy zatrzymali 18 osób podejrzanych o dokonanie różnych przestępstw w tym 6 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są podejrzani o pobicia, włamania, poszukiwani listami gończymi, nakazami doprowadzenia czy też w celu ustalenia miejsca pobytu.

Zwalczanie i zatrzymywanie sprawców najbardziej uciążliwych społecznie przestępstw oraz wykroczeń, do których dochodzi na terenie Jastrzębia-Zdroju, to główne zadania policjantów Zespołu Wywiadowczego. Jest to grupa policjantów znanych jako „wywiadowcy”, którzy zostali wytypowani do tej komórki spośród doświadczonych policjantów, wcześniej pełniących służbę w innych komórkach. Dzięki tej różnorodności są świetnymi fachowcami w wielu dziedzinach.

Wywiadowcy w swojej codziennej służbie – dzięki również temu, że są właściwie niezauważalni – ujawniają szereg przestępstw i wykroczeń szczególnie dokuczliwych społecznie, ale także związanych z handlem narkotykami, kradzieżami sprzętu elektronicznego i RTV. Wywiadowcy zatrzymują również zwykle „na gorącym uczynku” osoby, które dokonują rozbojów, kradzieży, włamań i oszustw, a także osoby, działające przeciwko życiu i zdrowiu ludzkiemu. Podobnie jak policjanci komórek patrolowych zatrzymują również osoby poszukiwane oraz nietrzeźwych kierujących z tą różnicą, ze sprawcy niemal do momentu zatrzymania często nie zdają sobie sprawy, że zostali „przyłapani” na gorącym uczynku.

Zespół Wywiadowców w jastrzębskiej komendzie tworzy 6-ciu policjantów. W ciągu ubiegłego miesiąca jastrzębscy wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku i w pościgu osiemnastu podejrzanych, w tym dwóch podejrzanych za uszkodzenie ciała, jednego za kradzież z włamaniem oraz trzech za posiadanie środków narkotycznych. Namierzyli także sześć osób poszukiwanych. Wylegitymowali 143 osoby.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.