Juniorzy medalistami mistrzostw Śląska

Łupem zawodników z Akademii Talentów padło złoto i brąz.

Wczoraj w Jastrzębiu-Zdroju zakończyły się finały mistrzostw Śląska juniorów. Oba nasze zespoły z Akademii Talentów spisały się świetnie i stanęły na podium zawodów. Pierwszy zespół zakończył turniej finałowy ze złotymi medalami, natomiast druga drużyna wywalczyła brązowe.

W meczu o prymat w województwie nasz pierwszy zespół z AT pokonał Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa w stosunku 3:1. Z kolei w meczu o brąz nasza druga drużyna z Akademii była górą w starciu z Hemarpolem Norwid Częstochowa.

Turniej z udziałem pięciu drużyn odbył się w Hali Sportowej przy ul. Reja 10 i trwał od środy do niedzieli. Z powodu przepisów PZPS do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski awansował tylko nasz pierwszy zespół oraz dwie drużyny z Częstochowy.

Turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski juniorów odbędzie się również w hali w Szerokiej w dniach 17-20 lutego.