Kolejni nieodpowiedzialni kierujący w rękach jastrzębskich policjantów

W ubiegły weekend jastrzębscy policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Brak uprawnień prowadzenia pojazdów świadczy o ich rażącym braku odpowiedzialności. Teraz o dalszym losie kierujących zdecyduje sąd.

Jastrzębscy policjanci nieustannie w trakcie patrolowania miasta kontrolują kierujących pojazdami, którzy popełniają wykroczenia drogowe. Dzięki takim właśnie kontrolom, w ubiegły weekend mundurowi zakończyli podróż aż dwóch osób, które nie powinny wsiadać za kierownicę.

W piątek tuż po godzinie 17.00 na ulicy Połomskiej doszło do zdarzenia drogowego. W trakcie kontroli okazało się, że 31-latek, mieszkaniec powiatu będzińskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w związku, z czym doprowadził do kolizji. W trakcie legitymowania wyszło na jaw, iż kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z brakiem aktualnych badań technicznych pojazdu oraz uszkodzeniami powstałymi w zdarzeniu drogowym stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny, po czym pojazd został odholowany na parking strzeżony.

W niedzielę po godzinie 18.00 na ulicy Rozwojowej uwagę jastrzębskich wywiadowców przykuł kierujący renault. W trakcie kontroli okazało się, że 32-latek także kieruje pojazdem bez uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca także wykazał się nieodpowiedzialnym zachowaniem, gdyż w pojeździe przewoził swoją żonę oraz dwójkę małych dzieci.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.