Zagrają w finale

Ekipa młodzików JKH GKS Jastrzębie awansowała do turnieju finałowego Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi.

Podopieczni trenera Mariusza Bernackiego znaleźli się w czołowej trójce tzw. grupy czerwonej za sprawą świetnego występu w ostatniej rundzie zmagań, która rozegrana została na Jastorze. Nasz zespół odniósł pięć zwycięstw w sześciu meczach, pokonując m.in. najlepszy w grupie Żalgiris Kowno.

Za sprawą absencji czeskiego Pilsen Wolves kwalifikacja do grupy mistrzowskiej Ligi Karpackiej wydawała się formalnością, jednak – jak to w sporcie bywa – najpierw należało postawić przysłowiową „kropkę nad i”. JKH GKS Jastrzębie świetnie rozpoczął zmagania ostatniej rundy, odnosząc wspomniane wyżej zwycięstwo nad Litwinami.

Następnie podopieczni Bernackiego odprawili HC Belgrad, Kryżynkę Kijów i Morskie Wowki Odessa, a zatem po dwóch dniach zmagań mieli na swoim koncie komplet zwycięstw. Dopiero w niedzielę rywale z Kijowa zdołali w rewanżu przełamać tę passę, jednak na finiszu nasi młodzicy pokonali jeszcze w derbach Tyskie Lwy i tym samym skompletowali wygrane nad każdym z uczestników turnieju.

Rundę w Jastrzębiu-Zdroju wygrali hokeiści z Kowna, którzy po stracie dwóch punktów w piątkowy poranek przeszli jak burza przez kolejne spotkania. Dość powiedzieć, że Żalgiris w pozostałych meczach strzelił niemal czterdzieści bramek!

Tym samym rozgrywki tzw. grupy czerwonej zostały zakończone. Obok Żalgirisu oraz JKH GKS Jastrzębie awans do grupy finałowej z udziałem najlepszych zespołów z drugiej z grup kwalifikacyjnych uzyskała kijowska Kryżynka. Finały rozegrane zostaną w kwietniu. Nie znamy jeszcze lokalizacji walki o medale CJHL.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.