„Słońce świeci dla każdego”

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotografii z Festiwalu Kultury Romów w Karwinie – autorem prac jest Jiří Hanzel.

Jiří Hanzel – fotograf, amator pochodzący z Karwiny, uczestnik wielu wystaw fotograficznych w Czechach, uczestnik Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO, wystawiał swoje prace również w Polsce. Jak Sam mówi inspiracją do cyklu Festiwal Kultury Romów w Karwinie były dla niego zdjęcia Romów Josefa Koudelki

Mottem czeskiego fotografa jest przysłowie romskie: „O kham sitinel prekal sakoneste” – „Słońce świeci dla każdego.” Ta wystawa to piękna dokumentacja radosnego święta. Czarno-białe fotografie ukazują emocje ludzi, pokazują świat w świetle słońca, słońca które świeci dla każdego.

Wystawa w galerii Epicentrum czynna będzie od 11 lutego do 25 marca, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 19.00. Wernisaż odbędzie się 11 lutego, o godzinie 17.00.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.