„Sztuka życia nie polega na mściwości”

Związek Sybiraków w Jastrzębiu-Zdroju uczcił pamięć Polaków, którzy zostali wywiezieni z terenów zajętych w 1939 roku przez Armię Czerwoną.

82 lata temu, 10 lutego 1940 roku, rozpoczęły się masowe deportacje polskiej ludności, znajdującej się pod okupacją radziecką.

– Należy o tym pamiętać, by przyszłe pokolenia nie popełniały tych samych błędów, co nasi przodkowie. Sztuka życia nie polega na zemście, tylko na szacunku dla drugiego człowieka, pomimo tego, że jest innego wyznania czy rasy. To też jest człowiek i o tym trzeba zawsze pamiętać. Przyszłe pokolenia, pamiętajcie: nigdy zemsty i nienawiści – podkreślał Ryszard Czernecki, przewodniczący Koła Związku Sybiraków w Jastrzębiu-Zdroju.

Przed pomnikiem Sybiraków na cmentarzu komunalnym na ul. Okrzei zapłonęły znicze. Koło Związku Sybiraków w Jastrzębiu-Zdroju złożyło też kwiaty z szarfą z wymownym napisem „Pamiętamy”.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.