Policjanci zatrzymali oszustów podatkowych

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymali dwie osoby. Są one podejrzane o wystawianie i posługiwanie się nierzetelnymi fakturami na wartość 2,5 miliona złotych oraz oszustwa podatkowe, w wyniku których uszczuplono podatki VAT i PIT na łączną kwotę prawie 1 miliona złotych. Zatrzymanym grozi nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Jastrzębiu-Zdroju, w związku z prowadzonym śledztwem, zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwa podatkowe. Proceder, o który podejrzane są zatrzymane osoby, polegał na wystawianiu nierzetelnych faktur za projekty budowlane, inwentaryzacyjne i nadzory, do których były wystawiane fikcyjne faktury, które posłużyły do zwiększenia kosztów oraz zaniżenia zobowiązań podatkowych. Oszuści posłużyli się nierzetelnymi fakturami na łączną kwotę 2,5 miliona złotych. Zatrzymani to mieszkańcy Gliwic w wieku 71 i 47 lat. Wobec podejrzanych prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz kontaktowania się ze wskazanymi osobami, zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

W przypadku 71-latka kwota poręczenia to 100 000 złotych, a wobec głównego podejrzanego – 400 000 złotych. Po wpłaceniu kaucji podejrzani zostali zwolnieni i będą odpowiadali przed sądem. Za popełnione przestępstwa podejrzanym, oprócz dotkliwych kar finansowych, grozi do 15 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.