Budowa ronda na Armii Krajowej

Co się dzieje przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Ranoszka, Armii Krajowej i Wiejskiej?

Dobiegają końca prace związane z przebudową sieci teletechnicznej,  wodociągowej i elektroenergetycznej. Wykonawca inwestycji rozpoczął też roboty związane z przygotowaniem podłoża pod budowę chodników. W trakcie przygotowania są też nawierzchnie asfaltowe dróg w rejonie ul. Armii Krajowej i ul. Wiejskiej.

I to nie wszystko. Rozpoczęto również roboty w ciągu ul. Ranoszka. Ruch samochodowy odbywa się tu wahadłowo. Taka organizacja przejazdów zostanie utrzymana do końca trwania realizacji inwestycji, czyli do końca maja b.r.

Przypomnijmy, że efektem końcowym tej inwestycji będzie znaczna poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu. Budowane rondo powstaje w miejscu 6-wlotowego skrzyżowania. W wyniku przebudowy ulica Wiejska otrzyma nowy przebieg od ulicy Ranoszka do Kolejowej. Przebudowane zostaną też dwa inne skrzyżowania: z ulicami Wyszyńskiego i Kolejową. Wykonane zostaną również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Powstaną również dwie zatoczki autobusowe. Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.