Poznaj czeską stronę Śląska!

Sekrety literatury czeskiej przybliży spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Gościem spotkania, które odbędzie się 22 lutego na facebooku i You Tubie jastrzębskiej biblioteki, będzie Pejter Długosz. Transmisja zacznie się o godzinie 18.00.

– Kontynuując spotkania wokół literatury czeskiej, chcielibyśmy na moment zejść z utartych ścieżek i przenieść się na Śląsk. Razem z Pejterem Długoszem z wydawnictwa Silesia Progress porozmawiamy o książkach autorów z czeskiej strony Śląska. O tym, co łączy pisarzy wydawanych przez wydawnictwo Silesia Progress, o tym jak wyglądają przedstawiane przez nich małe ojczyzny, jakie historie rozgrywały się na opisywanych terenach i z jakimi problemami społecznymi i historycznymi musieli mierzyć się opisywani bohaterowie. Na moment przeniesiemy się również do literackiej Pragi, w której rozgrywa się akcja powieści fantastycznej „Underground” Františka Kotlety – zapowiadają organizatorzy.

W trakcie spotkania będzie okazja, by porozmawiać o książkach już wydanych i tych, które wkrótce ukażą się nakładem wydawnictwa Silesia Progress.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.