Mandaty po 1500 złotych w niespełna 30 minut dla dwóch kierowców

Mimo, że nowy taryfikator mandatów karnych obowiązuje już ponad 6 tygodni i przewiduje surowe kary za wykroczenia drogowe, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy łamią prawo. Zaostrzenie przepisów miało na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach. Policjanci z jastrzębskiej drogówki w ciągu niespełna 30 minut zatrzymali dwóch kierowców, którzy rażąco złamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z jastrzębskiej drogówki codziennie zatrzymują kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Kontrolują prędkość pojazdów, ich stan techniczny, a także sprawdzają uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

16 lutego policjanci należący do jastrzębskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierującego, który jechał z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym. Na kierowcę skody nałożono mandat karny w kwocie 1500 złotych i zatrzymano mu prawo jazdy.

Podobna sytuacja spotkała 25-latka, który niespełna pół godziny później kierował fordem w obszarze zabudowanym, mając na liczniku także 101 km/h, przekraczając tym samym prędkość o 51 km/h. Na mężczyznę również nałożono mandat w wysokości 1500 złotych i zatrzymano jego uprawienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy!
Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w których giną ludzie. Dlatego też piraci drogowi lekceważący obowiązujące przepisy nie mogą liczyć na pobłażanie.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.