Ponad pół miliona złotych na jastrzębski sport

Szkolenie dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych, wyjazdy na mecze i turnieje, a także organizacja imprez sportowych zostaną sfinansowane dzięki dotacjom z miasta.

Dofinansowanie do prowadzenia szkoleń sportowych, a także udziału w zawodach, uzyskało aż 16 jastrzębskich organizacji pozarządowych. Największe kwoty otrzymają kolejno Klub Sportowy GKS Jastrzębie S.A. (120. 415, 68 zł),  Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. i Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie (każdy z nich po 80 tysięcy złotych).

Jastrzębskie dzieci i młodzież będą mogły próbować swoich sił również w lekkoatletyce, pływaniu w płetwach, szachach, jeździectwie, boksie, karate, judo i minisiatkówce. Szkolenia i organizację zawodów dla osób niepełnosprawnych, w ramach programu „Siatkówka dla wszystkich”, prowadzić będzie Klub Sportowy Jastrzębie-Borynia.

Dzięki dotacjom z miasta odbędzie się również pięć ważnych imprez sportowych. 32.000 złotych to kwota dofinansowania dla Pressingowej Petardy MTB XCO UCI C3 w Jastrzębiu-Zdroju. To zawody odbywające się w randze Pucharu Polski.  12.000 złotych przeznaczono natomiast na organizację Międzynarodowego Turnieju Carbon Cup Karate Kyokushin 2022.

Prócz tego odbędzie się również V Międzynarodowy Turniej Bokserski Dzieci i Młodzieży i VII Międzynarodowy Turniej Bokserski imienia Tadeusza Wijasa oraz IV Międzynarodowy Turniej Minihokeja Laszkiewicz Cup.

Łącznie na zadania związane ze wspieraniem i upowszechnianiem kultury fizycznej w 2022 roku przeznaczono 599.999,68 zł.

Lista wszystkich organizacji, które otrzymały dotacje.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.