Pijani kierowcy są zagrożeniem. Reaguj!

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. W minioną sobotę, jeden z kierowców pozwolił sobie na jazdę, mając prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, jest ogromnym zagrożeniem na drodze.

W sobotę, około godziny 20.30 kierujący fiatem jadąc z nadmierną prędkością, aleją Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju najechał na krawężnik i uszkodził swój pojazd. Z uwagi na wyrwane koło, nie mógł kontynuować jazdy. Na całe to zajście najechali mundurowi drogówki, którzy patrolowali ten rejon. Jastrzębianin miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a samochód odholowano na parking strzeżony.

Policjanci apelują, aby zawsze reagować na niebezpieczne zachowanie innych na drodze. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo swoje, ale i pozostałych uczestników ruchu. Każdy może zadzwonić nawet anonimowo pod numer 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Miejska Komenda Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.