Wsiądź na rower i jedź!

Już 1 marca rusza kolejny sezon rowerów miejskich.

126 627,28 kilometra – to trzykrotnie więcej niż obwód kuli ziemskiej, a zarazem dystans, jaki przejechali na miejskich rowerach w ubiegłym roku jastrzębianie. W tym roku mamy szansę pobić ten rekord. Nowy sezon rowerów miejskich rusza już z początkiem marca.

– Bardzo się cieszę, że znów możemy oddać w ręce mieszkańców jastrzębskie rowery miejskie. System JASkółka nie bez powodu zawsze cieszył się popularnością, jestem przekonana, że i w tym sezonie tak będzie – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Na amatorów rowerów miejskich czekać będą 84 pojazdy na 26 stacjach. Aby z nich skorzystać, wystarczy pobrać specjalną aplikację lub skorzystać z systemu SMS.

Opłaty za korzystanie z rowerów miejskich w tym roku nie zmieniły się. Pierwsze 20 minut jest darmowe.  Po ich przejechaniu pobierana jest opłata w wysokości 3 groszy za minutę.

Sezon rowerów miejskich potrwa do 30 listopada.

Wszystkie szczegóły dotyczące korzystania z rowerów miejskich na stronie internetowej systemu.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.