Przebudowa skrzyżowania ulicy Podhalańskiej z Handlową – informacja drogowa

Przebudowa skrzyżowania ulicy Podhalańskiej z Handlową wkracza w kolejny etap.

28 lutego zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na Podhalańskiej.
Zostanie wyłączony z ruchu fragment tej ulicy – od ronda Ruptawskiego do skrzyżowania z ulicą Mazowiecką. Objazd będzie prowadzony ulicami Cieszyńską, Małopolską i Mazowiecką. Zmiany obowiązywać będą do końca kwietnia br.
 
Przypomnijmy, że głównym założeniem tej inwestycji jest wykonanie dodatkowego, czwartego wlotu od strony południowej, który umożliwi dojazd do nowo powstającego centrum handlowo-usługowego.
 
Na zjeździe zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 4 i 6 metrów. Zostaną one oddzielone od siebie wyspą rozdzielczą. Jednocześnie zaprojektowano przebudowę wyspy w ciągu ulicy Podhalańskiej oraz dodatkowe pasy ruchu w jej ciągu. Rozbudowa z przebudową ulicy Podhalańskiej podyktowana jest koniecznością poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz zapewnienia prawidłowej obsługi komunikacyjnej wszystkich wlotów wraz z wlotem projektowanym, istniejącego skrzyżowania.
 
Przypomnijmy, że przy przebudowywanym skrzyżowaniu powstaje park handlowy o powierzchni 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Każdy ze sklepów będzie miał osobne wejście.
Przebudowę skrzyżowania finansuje inwestor.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.