Z Karwiny do Jastrzębia, z Jastrzębia do Karwiny

Teraz do Czech pojedziemy autobusem.

Z Karwiny przez Petrowice, Marklowice, Zebrzydowice i przyległe strefy przemysłowo-handlowe do Jastrzębia. Taki przebieg będzie miała nowa linia autobusowa na granicy Polski i Czech. Obejmie łącznie 22 przystanki w 5 gminach. Pasażerowie będą mogli skorzystać z 7 połączeń w dni robocze i 3 w weekendy.

W naszym mieście autobus zatrzyma się na dwóch przystankach przy Podhalańskiej, na dworcu Arki Bożka, osiedlu Pionierów, przy Hali Widowiskowo-Sportowej, 1 Maja, Armii Krajowej i na dworcu w Zdroju.

– Dla naszych czeskich przyjaciół to ułatwienie przede wszystkim w zakupach, na które często wybierają się właśnie do Polski. Liczymy na to, że bezpośrednie połączenie wykorzystają też do tego, aby spędzić w naszym mieście trochę czasu, poznać jego zabytki czy uczestniczyć w wydarzeniach – komentuje Anna Hetman.

Dla jastrzębian nowa linia to nie tylko możliwość odwiedzenia Karwiny, ale też dojazdu do strefy przemysłowej Nowe Pole.

Linia rusza 6 marca. Będzie ją obsługiwał przewoźnik ČSAD Karviná, członek grupy Transdev. Bilet zwykły będzie kosztował ok 40 koron (ok. 7,5 zł), a studenci i seniorzy powyżej 65 roku życia zapłacą tylko 10 koron (niecałe 2 zł). Za przejazd zapłacimy u kierowcy, gotówką lub kartą płatniczą.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.