Chcesz przyjąć uchodźców? Zadzwoń!

Jastrzębianie oferują dach nad głową mieszkańcom ogarniętej wojną Ukrainy. By to ułatwić, miasto założyło specjalną infolinię.

Pomoc dla mieszkańców Ukrainy to nie tylko zbiórki produktów. To również zakwaterowanie dla uchodźców. W miejskich obiektach zapewniono 200 miejsc, jednak nie zastąpią one w pełni domowych warunków.

Gdy tylko wybuchła wojna, jastrzębianie pospieszyli naszym sąsiadom z pomocą. W ciągu doby od założenia grupy na Facebooku, łączącej akcje charytatywne, zapisało się do niej ponad 1500 osób. Aby jeszcze bardziej usprawnić udzielanie uchodźcom pomocy, otwieramy dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju infolinię.

Pod numerem 797 045 979  przez całą dobę można zaproponować Ukraińcom zakwaterowanie. Informacje te zostaną przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej, a tam pracownicy dopasują je do konkretnych osób potrzebujących.

– Jestem niesamowicie dumna z mieszkańców mojego miasta. Po raz kolejny pokazali, jak pięknie potrafią jednoczyć się, gdy trzeba komuś pomóc – podkreśla prezydent Anna Hetman.

Infolinia jest czynna całą dobę.

Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych dla użytkowników infolinii.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.