Podsumowanie weekendu

W miniony weekend policjanci zrealizowali 95 interwencji. Dotyczyły one między innymi naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia czy zakłócania ciszy nocnej. Aktualne obostrzenia w dalszym ciągu zobowiązują nas do zakrywania ust i nosa m.in. w środkach komunikacji miejskiej. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które zapominają o tym, że epidemia Covid-19 nadal trwa. Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo policjanci prowadzą kontrolę środków transportu zbiorowego oraz przestrzeni zamkniętych.

Epidemia koronawirusa nadal trwa, a liczba zachorowań na COVID-19 niestety znowu rośnie. Aby powstrzymać zakażenia wirusem, w dalszym ciągu obowiązują restrykcje związane z wprowadzonym stanem epidemii. Maseczki są konieczne w przestrzeniach zamkniętych między innymi w sklepach, autobusach oraz w miejscach, gdzie panuje ścisk i nie ma możliwości zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób. Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju.
Jastrzębscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, patrolują ulice i sprawdzają, czy stosujemy się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń.

Mundurowi tylko przez weekend zostali wezwani do 95 interwencji. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ruchu drogowego obsłużyli 6 kolizji drogowych oraz 3 interwencje związane z nieprawidłowym parkowaniem. Dwóch mieszkańców Jastrzębia-Zdroju zostało oszukanych poprzez transakcje internetowe. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, jednego kierującego po użyciu alkoholu. Patrol ruchu drogowego zatrzymał także kierującego, który posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Mundurowi zatrzymali 2 osoby poszukiwane oraz 4 osoby ze względu na zagrożenie dla życia i zdrowia zostały doprowadzone do jednostki celem wytrzeźwienia. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z posiadaniem środków narkotycznych. Mundurowi w związku z niezakrywaniem ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych ukarali w przeciągu ostatniego tygodnia 82 osoby mandatem karnym oraz sporządzili 6 wniosków o ukaranie do sądu.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.